قیمت روز نقره | قیمت لحظه‌ای نقره (پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲)

قیمت یک گرم نقره

 

برای خرید ظروف نقره فاخر و هنری جهت حفظ ارزش دارایی خود به بخش فروشگاه مراجعه کنید.

حتما می‌دونید که قیمت نقره و طلا و کلا فلزات گرانبها در بازارهای جهانی به اونس حساب می‌شه. در بازارهای جهانی واحد گرم یک واحد فرعی به شمار می‌ره. اما در بازار ایران در خرید و فروش نقره از واحد گرم و مثقال استفاده می‌شه. هر مثقال نقره معادل ۴/۶۰۸۳ گرم هست. و شما با شنیدن کلمه مثقال از فروشنده، خودتون می‌تونید قیمت مثقال نقره رو به قیمت یک گرم نقره تبدیل کنید. این اطلاعات باعث می‌شه که شما از قیمت روز نقره ایران و جهان و قیمت لحظه‌ای نقره ۹۹۹، نقره استرلینگ ۹۲۵ و نقره ۸۴۰ مطلع بشید. نقره ۹۹۹ همون نقره خالص هست که یا به صورت شمش آب شده است و یا ساچمه. نقره ۹۲۵ مخصوص ساخت زیورالات نقره است. در نهایت نقره ۸۴۰ که مخصوص ساخت ظروف نقره در بازارهای مختلف ایران، به ویژه اصفهان و تبریز است. 

چرا باید قیمت روز نقره را بدانم؟

قیمت روز نقره یا قیمت نقره روز و یا قیمت لحظه‌ای نقره از دو جهت دارای اهمیت است. نخست اینکه نقره، فلزی گرانبهاست. به همین خاطر برخی از افراد این فلز رو برای حفظ ارزش دارایی خود و یا سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنند. مسلما هر فردی برای سنجش میزان قیمت اولیه خرید و قیمت روز نقره کنترل‌های خاصی دارد. بنابراین اطلاع از قیمت روز و لحظه‌ای نقره در ایران و جهان به کمک این افراد خواهد آمد. دوم اینکه برای خرید و فروش نقره نیازمند دانستن قیمت انس نقره در سطح جهانی و قیمت هر گرم نقره در بازار ایران هستیم. 

قیمت لحظه‌ای نقره؟

نقره همانند سایر فلزات گرانبها مثل طلا و پلاتین لحظه به لحظه در حال نوسان است. از زمانی که طلا و سایر فلزات گرانبها در بورس‌های جهانی مطالعه می‌شوند، این نوسانات شدت بیشتری گرفته است. قیمت یک گرم نقره شاید به نظر ارزش زیادی نداشته باشد. اما با در نظر حجم بالایی از نقره که در هر ساعت در کل جهان مبادله می‌شود، عدد بسیار بالایی را شامل می‌شود. در کل باید گفت که تغییرات قیمتی نقره در مقایسه با نرخ لحظه‌ای طلا با دامنه قیمتی پائین‌تری همراه است. 

هر اونس نقره چند گرم است؟

حتما شما هم اسم اونس نقره را شنیده‌اید. باید خاطر نشان کنیم که به دست آوردن قیمت یک گرم نقره بستگی مستقیمی به اطلاع از اونس نقره دارد. اونس یکی از واحدهای وزنی است که برای فلزات گرانبها استفاده می‌شود. به اونسی که در مورد فلزات گرانبها استفاده می‌شود، اونس تروا می‌گویند. این واحد برابر است با ۳۱/۱۰ گرم. برای مثال ۱ کیلوگرم نقره خالص یا ۹۹۹ برابر است با حدود ۳۲ اونس نقره. دانستن این واحد به شما کمک می‌کند که قیمت لحظه‌ای دارایی خود را بدانید. در بازارهای جهان، قیمت نقره بر اساس اونس محاسبه می‌شود. بنابراین با یک فرمول ساده، می‌توانید اونس را به نقره تبدیل کنید. ب

3 thoughts on “قیمت روز نقره | قیمت لحظه‌ای نقره (پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲)

 1. سیدعلی هاشمی says:

  عالی بود .ممنون. مراکز خرید و فروش نقره جهت سرمایه گذاری مشخص شود.

  • نقره نما says:

   آقای هاشمی عزیز
   ممنون از کامنت شما.

   با تشکر

  • نقره نما says:

   مجموعه نقره نما در حال حاضر آماده خرید و فروش نقره هست. این نقره شامل نقره دست دوم، نقره معادن خصوصی سرب یا هر فلزی که به همراه کانی‌های اصلی، نقره هم استحصال می‌شه یا سکه‌های نقره قدیمی برای خرید و فروش یا آب کردن، نقره‌های شکسته، شمش یا تخته نقره آب شده، ساچمه و یا هر محصولی که نقره باشه. نقره نما در زمینه ظروف خاص و فاخر هم فعالیت داره. این ظروف مجوز اتحادیه و گمرک رو برای خروج از کشور داره. گزینه خوبی هم برای سرمایه گذاری شما عزیزان هست. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

Comments are closed.

×

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

×