قیمت روز نقره | قیمت لحظه‌ای نقره

قیمت یک گرم نقره

برای خرید ظروف نقره فاخر و هنری جهت حفظ ارزش دارایی خود به بخش فروشگاه مراجعه کنید.

حتما می‌دونید که قیمت نقره و طلا و کلا فلزات گرانبها در بازارهای جهانی به اونس حساب می‌شه. در بازارهای جهانی واحد گرم یک واحد فرعی به شمار می‌ره. اما در بازار ایران در خرید و فروش نقره از واحد گرم و مثقال استفاده می‌شه. هر مثقال نقره معادل ۴/۶۰۸۳ گرم هست. و شما با شنیدن کلمه مثقال از فروشنده، خودتون می‌تونید قیمت مثقال نقره رو به قیمت یک گرم نقره تبدیل کنید. این اطلاعات باعث می‌شه که شما از قیمت روز نقره ایران و جهان و قیمت لحظه‌ای نقره ۹۹۹، نقره استرلینگ ۹۲۵ و نقره ۸۴۰ مطلع بشید. نقره ۹۹۹ همون نقره خالص هست که یا به صورت شمش آب شده است و یا ساچمه. نقره ۹۲۵ مخصوص ساخت زیورالات نقره است. در نهایت نقره ۸۴۰ که مخصوص ساخت ظروف نقره در بازارهای مختلف ایران، به ویژه اصفهان و تبریز است. 

چرا باید قیمت روز نقره را بدانم؟

قیمت روز نقره یا قیمت نقره روز و یا قیمت لحظه‌ای نقره از دو جهت دارای اهمیت است. نخست اینکه نقره، فلزی گرانبهاست. به همین خاطر برخی از افراد این فلز رو برای حفظ ارزش دارایی خود و یا سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنند. مسلما هر فردی برای سنجش میزان قیمت اولیه خرید و قیمت روز نقره کنترل‌های خاصی دارد. بنابراین اطلاع از قیمت روز و لحظه‌ای نقره در ایران و جهان به کمک این افراد خواهد آمد. دوم اینکه برای خرید و فروش نقره نیازمند دانستن قیمت انس نقره در سطح جهانی و قیمت هر گرم نقره در بازار ایران هستیم. 

قیمت لحظه‌ای نقره؟

نقره همانند سایر فلزات گرانبها مثل طلا و پلاتین لحظه به لحظه در حال نوسان است. از زمانی که طلا و سایر فلزات گرانبها در بورس‌های جهانی مطالعه می‌شوند، این نوسانات شدت بیشتری گرفته است. قیمت یک گرم نقره شاید به نظر ارزش زیادی نداشته باشد. اما با در نظر حجم بالایی از نقره که در هر ساعت در کل جهان مبادله می‌شود، عدد بسیار بالایی را شامل می‌شود. در کل باید گفت که تغییرات قیمتی نقره در مقایسه با نرخ لحظه‌ای طلا با دامنه قیمتی پائین‌تری همراه است. 

هر اونس نقره چند گرم است؟

حتما شما هم اسم اونس نقره را شنیده‌اید. باید خاطر نشان کنیم که به دست آوردن قیمت یک گرم نقره بستگی مستقیمی به اطلاع از اونس نقره دارد. اونس یکی از واحدهای وزنی است که برای فلزات گرانبها استفاده می‌شود. به اونسی که در مورد فلزات گرانبها استفاده می‌شود، اونس تروا می‌گویند. این واحد برابر است با ۳۱/۱۰ گرم. برای مثال ۱ کیلوگرم نقره خالص یا ۹۹۹ برابر است با حدود ۳۲ اونس نقره. دانستن این واحد به شما کمک می‌کند که قیمت لحظه‌ای دارایی خود را بدانید. در بازارهای جهان، قیمت نقره بر اساس اونس محاسبه می‌شود. بنابراین با یک فرمول ساده، می‌توانید اونس را به نقره تبدیل کنید. برای اینکه از روند ارزش اونس نقره در طول چند سال گذشته مطلع بشوید، توصیه می‌کنیم که نمودار قیمت لحظه‌ای و ترند نقره در سایت‌های معتبر را مطالعه کنید. 

قیمت نقره سال آینده
نمونه‌ای از نمودار قیمت نقره

قیمت لحظه‌ای و روز نقره ۹۹۹ و استرلینگ ۹۲۵

در بازار ایران، دانستن قیمت لحظه‌ای سه نوع نقره بسیار مهم است. این سه نوع نقره عبارتند از نقره ۹۹۹، نقره ۹۲۵ و نقره ۸۴۰. همان طور که توضیح دادیم، هر کدام از این نقره‌ها کاربرد خاص خود را دارند. بیشترین سر و کار افرادی که کسب و کارشان در حوزه نقره و سرمایه‌گذاری در آن است، نقره ۹۹۹ یا نقره خالص است. در بیشتر موارد، نقره خالص به دو شکل شمش بانکی و یا شمش آب‌شده است. شمش بانکی در ایران تولید نمی‌شود. دقیقا بر خلاف شمش طلا که ارزش آن از طرف بانک مرکزی پشتیبانی می‌شود.

در بازار ایران شمش‌هایی از کشورهای ترکیه و سایر کشورهای اروپایی معامله می‌شود. اما به هر صورت این شمش‌ها طرفدارارن زیادی ندارد. چرا که برای خرید و فروش آن نیازمند سفر به کشورهای اطراف است. ناگفته نماند که احتمالا خریداران خاصی برای این نوع شمش‌ها وجود داشته باشد. در مقابل شمش آب شده بیشترین طرفدار را در بازار ایران دارد. به شمش آب شده، تخته آب شده هم می‌گویند. این نوع شمش توسط کارگاه‌ها و به صورت کاملا قانونی تولید می‌شود.

شمش آب‌شده

این شمش‌ها از آب کردن نقره‌های شکسته، نقره دست دوم و هر نوع نقره مستعملی تولید می‌شود. پس از برطرف کردن ناخالصی‌های نقره، نقره خالص به صورت شمش درآمده و مهر کارگاه بر روی آن درج می‌شود. بنابراین هر شمش آب شده یا تخته‌ آب شده‌ای در بازار ایران قابل ردیابی است. به همین خاطر افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری در بازار نقره حاضر به خرید شمش آب شده هستند. تمامی زیورالات نقره‌ای که در بازار ایران یا جهان وجود دارد، از نوع نقره استرلینگ ۹۲۵ است. این نقره در مقایسه با نقره خالص از قیمت پائین‌تری برخوردار است.

بیشترین مشتریان نقره در میان مردم از این نوع نقره خریداری می‌کنند. برخی از افراد علاقمند به نقره، معمولا زیورالات نقره را در مقیاس‌های بالایی خریداری می‌کنند. این زیورالات به خودی خود پشتیبانی مناسبی برای اموال و دارایی‌های ماست. بنابراین در زمان فروش بسته به افزایش قیمت نقره در بازارهای جهانی، ممکن است از ارزش بالاتری برخوردار باشد. به همین خاطر دانستن قیمت یک گرم نقره ۹۲۵ یا نقره ۹۹۹ و به طور کلی قیمت لحظه‌ای و روز نقره بسیار مهم است. 

به دست آوردن قیمت یک گرم نقره در لحظه

قیمت نقره، طلا و سایر فلزات گرانبها در بازار ایران با تومان مورد محاسبه قرار می‌گیره. از طرف دیگه قیمت نقره بسته به قیمت بازارهای جهانی هست. پس قیمت نقره در ایران چه جوری باید محاسبه بشه؟ این رو باید در نظر بگیرید که قیمت نقره در سطح جهانی به دلار ایالات متحده آمریکا محاسبه می‌شه. پس دانستن قیمت دلار در ایران مهمترین شاخص در تعیین قیمت یک گرم نقره هست. شما فقط کافیه قیمت هر اونس نقره ۹۹۹ یا ۹۲۵ رو به دلار بدونید. بعد این قیمت رو به قیمت روز دلار در ایران ضرب بکنید.

عددی که به دست می‌یاد قیمت هر اونس نقره خالص یا استرلینگ به تومان هست. به خاطر داشته باشید که وقتی صحبت از اونس نقره یا طلا می‌شه، منظور همون اونس تروا منتها با مقیاس فلزات گرانبهاست. هر اونس تروا معادل ۲۸/۳۴ گرم هست. اما در مورد فلزات گرانبها مثل نقره و طلا معادل ۳۱/۱۰ گرم در نظر گرفته می‌شود. با یک مثال، قیمت یک گرم نقره رو در بازار ایران با هم تمرین می‌کنیم.

خرید و فروش نقره معدن

انجام یک تمرین برای قیمت گرمی نقره

موقع محاسبه قیمت نقره باید در نظر بگیرد که قیمت نقره استرلینگ رو محاسبه می‌کنید یا نقره خالص رو. برای انجام این تمرین، قبل از هر ضرب و تقسیمی، شما باید دو عدد رو از روز اینترنت پیدا کنید. لازم نیست که خیلی دقیق باشه. یکی قیمت هر اونس نقره در بازار جهانی هست. و دوم قیمت هر دلار آمریکا به تومان. این دو تا رو که داشته باشید، به راحتی می‌تونید قیمت یک گرم نُقره رو در بازار ایران به دست بیارید. در این تمرین، قیمت هر گرم نقره خالص یا نقره ۹۹۹ رو برای تاریخ امروز یعنی جمعه ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰ به دست می‌یاریم. البته به یاد داشته باشید که جمعه، روز تعطیل بازار ایران هست. اما شاخص قیمت دلار رو همون پنجشنبه در نظر می‌گیریم.

قلمزنی نقره اصفهان

خیلی پیش می‌یاد که از جلوی نقره فروشی‌ها یا طلافروشی‌ها رد می‌شید و یک تابلوی بزرگ جلوی مغازه‌ها می‌بینید. روی این تابلو قیمت لحظه‌ای نقره، طلا و دلار آمریکا رو نوشته. حتما با خودتون فکر کردید که این اعداد رو از کجا می‌یارن؟ اصلا قیمت یک گرم نقره روی این تابلو چه جوری حساب شده؟ برای اینکه به راحتی و مرحله به مرحله بتونید قیمت هر گرم نُقره رو دربیارید، یک مثال رو با هم انجام می‌دیم.

قیمت هر اونس نقره در بازار جهانی (۱۵ اکتبر ۲۰۲۱): ۲۳/۲۴ دلار ایالات متحده آمریکا

هر اونس نقره ۹۹۹ به گرم: ۳۱/۱۰۳۵

قیمت دلار در بازار ایران (جمعه ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰): ۲۷۰۸۷ تومان

قیمت یک گرم نُقره در بازار ایران (جمعه ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰): حدود ۲۰۲۳۸ تومان

خرید شمش نقره
برای خرید شمش نقره از مشورت ما بهره‌منده شوید (روی عکس کلیک کنید)

قیمت هر مثقال نقره رو چی کار کنم؟

اگر فروشنده قیمت نقره رو بر حسب مثقال به شما بگه، جای نگرانی نیست. فقط کافیه بدونید که هر مثقال نقره معادل ۴/۶۰۸۳ گرم هست. اگر قیمت یک گرم نقره رو در عدد ۴/۶۰۸۳ ضرب کنید، قیمت هر مثقال نقره به دست می‌یاد. در مثال بالا قیمت یک گرم نُقره ۲۰۲۳۸ تومان شد. اگر این عدد رو در ۴/۶۰۸۳ ضرب کنیم، می‌شه ۹۳,۲۶۲ تومان. یعنی امروز جمعه ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰، قیمت هر مثقال نقره در بازار ایران برابر است با ۹۳,۲۶۲ تومان. به همین راحتی!!!

خرید نقره دست دوم

3 thoughts on “قیمت روز نقره | قیمت لحظه‌ای نقره

 1. سیدعلی هاشمی says:

  عالی بود .ممنون. مراکز خرید و فروش نقره جهت سرمایه گذاری مشخص شود.

  • نقره نما says:

   آقای هاشمی عزیز
   ممنون از کامنت شما.

   با تشکر

  • نقره نما says:

   مجموعه نقره نما در حال حاضر آماده خرید و فروش نقره هست. این نقره شامل نقره دست دوم، نقره معادن خصوصی سرب یا هر فلزی که به همراه کانی‌های اصلی، نقره هم استحصال می‌شه یا سکه‌های نقره قدیمی برای خرید و فروش یا آب کردن، نقره‌های شکسته، شمش یا تخته نقره آب شده، ساچمه و یا هر محصولی که نقره باشه. نقره نما در زمینه ظروف خاص و فاخر هم فعالیت داره. این ظروف مجوز اتحادیه و گمرک رو برای خروج از کشور داره. گزینه خوبی هم برای سرمایه گذاری شما عزیزان هست. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

Comments are closed.

×

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

×