چطور سریعاً قیمت نقره را با گوشی خود حساب کنیم؟

قیمت هر گرم نقره

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در خرید و فروش نقره باید به آن دقت داشته باشید، نحوه محاسبه قیمت هر گرم نقره است. توجه به مواردی مانند خلوص نقره در نقره‌جات و همچنین میزان مصرف این فلز گران بها در تولید زیورآلات نقره دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و هنگام خرید باید دقت بسیار زیادی به خرج داد. بر همین اساس قصد داریم در ادامه این مقاله در خصوص نحوه محاسبه قیمت هر گرم نقره با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک می گذاریم که حتماً برای شما مفید واقع خواهد شد.

قیمت نقره گرمی چطور تعیین می‌شود؟

قیمت هر گرم نقره بر اساس پارامترهای خاصی تعیین می‌شود و شما می‌توانید به همراه اجرت ساخت نقره نسبت به تعیین قیمت هر گرم نقره اقدام کنید. قیمت نقره به صورت جهانی و برای هر انس (تقریبا ۳۱٫۱ گرم) تعیین می‌شود و خریدار می‌تواند با تقسیم قیمت انس جهانی (به دلار آمریکا محاسبه می‌شود) و سپس با ضرب آن در قیمت دلار به ریال ایران (به صورت به روز) قیمت نقره گرمی را به دست بیاورد. اجرت ساخت در این خرید هیچ تأثیری ندارد ولی باید بدانید که در صورت خرید، منسوجات نقره به همراه اجرت ساخت نقره می‌باشند. در واقع اجرت ساخت برای زیورآلات مابین ۳ الی ۴۰ هزار تومان خواهد بود و برای ظروف نقره نیز به ازای هر گرم، هزار الی صد هزار تومان اجرت دریافت می‌شود، که شخص خریدار باید آن را بپردازد.

اهمیت عیار در قیمت هر گرم نقره

عیار نقره چیست؟ در ادامه این مقاله انواع روش های عیارشناسی نقره را با هم مرور می‌کنیم و شما می‌توانید به این سؤال که «قیمت نقره چگونه تعیین می‌شود؟» پاسخ دهید. اول از هر چیز شما باید بدانید که عیار نقره به میزان خلوص فلز نقره در ساخت هر گرم از این فلز گران بها تعیین می‌شود. برای مثال قیمت نقره ۹۲۵ عیار به عنوان قیمت استاندارد بازار شناخته شده و سایر مصنوعات نقره که با قیمت ارزان‌تری در بازار عرضه می‌شوند، در اصل با عیار کمتری مانند ۷۲۵ تولید شده‌اند.

نقره عیار ۹۲۵ به معنای خلوص ۹۲٫۵ درصدی نقره و عیار ۷۲۵ به معنای خلوص ۷۲٫۵ درصدی نقره نسبت به آلیاژ شناخته می‌شود و از آن جایی قیمت نقره ۹۲۵ بیشتر اهمیت دارد، این سری از محصولات کمتر دچار آسیب، کدر شدن رنگ و از بین رفتن می‌شوند. قیمت گرمی نقره استاندارد اعلام شده از طریق سایت‌ها نیز بر مبنای قیمت هر گرم نقره ۹۲۵ است. قیمت نقره خام نیز بر اساس پارامترهایی مانند قیمت جهانی تعیین شده و خریدار می‌تواند نسبت به خرید آن اقدام کند.

اهمیت عیار در قیمت هر گرم نقره

نمودار قیمت نقره و تصمیم گیری برای خرید

با دریافت نمودار قیمت هر گرم نقره به صورت جهانی شما می‌توانید قیمت‌های به روز را مشاهده کنید که نشانگر افت و خیزهای قیمت جهانی است. این نمودار نشان دهنده اعتماد به حفظ سرمایه در فلز گران‌بهای نقره و سوددهی مناسب نسبت به رشد دو ساله آن است. یکی از سوالات اساسی که شاید برای شما هم در خصوص قیمت این فلز پیش آمده باشد این است که قیمت هر مثقال نقره چقدر است؟

هر مثقال نقره بر اساس ارزش قیمت هرگرم نقره تعیین می‌شود. به معنای آنکه هر مثقال برابر با ۴٫۲۵ گرم است. با استفاده از این فرمول می‌توانید به ارزش هر مثقال نقره پی ببرید که قطعاً می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

نقره ۹۹۹٫۹ چیست؟

یکی از مسائل مهمی که در خصوص قیمت هر گرم نقره باید در نظر داشته باشید، میزان عیار نقره است. نقره با خلوص ۹۹۹٫۹ به عنوان نقره خام شناخته می‌شود و نشان‌دهنده بیشترین میزان خلوص نقره است. در محاسبه قیمت نقره این شیوه نیز به‌ عنوان استاندارد به شمار می‌رود و حساب قیمت نقره به این گونه می‌تواند در محاسبه قیمت هر گرم نقره به شما کمک کند.

این نکته را فراموش نکنید که نقره علاوه‌بر استفاده در ساخت زیورآلات، یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی شما برای سرمایه‌گذاری نیز شناخته می‌شود. البته باید این نکته را نیز بدانید که نقره ۹۹۹٫۹ تنها در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای ساخت زیورآلات از نقره با عیار ۹۲۵ استفاده می‌کنند؛ این در حالی است که در تولید ظروف نقره از عیار ۸۴۰ استفاده می‌شود.

بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری در بازار نقره را دارید، خرید نقره خام با توجه به ارزش ذاتی بسیار کمتر از طلا می‌تواند برای شما گزینه‌ای کاملاً مناسب به شمار رود، کمااینکه سرمایه‌گذاران بسیاری سرمایه خود را وارد این حوزه کرده‌اند.

نقره ۹۹۹٫۹ چیست؟

در خرید زیورآلات نقره به این نکات دقت داشته باشید

در نظر داشتن قیمت هر گرم نقره به عنوان مبنایی برای عیارسنجی، یکی از اصلی‌ترین مواردی است که در هنگام خرید زیورآلات نقره باید به آن توجه کنیم تا بتوانید خرید خوبی را تجربه کنید. برای مثال، زمانی که قصد دارید نقره با عیار ۹۲۵ را خریداری کنید و قیمت مصنوعات طلا با توجه به گرم کمتر از آن چیزی است که شما تصور می کنید، باید در نظر بگیرید که ممکن است عیار نقره مورد استفاده در تولید زیورآلات، بسیار کمتر از عیار مد نظر شما باشد و بر این اساس باید دقت بالایی را در هنگام خرید نقره داشته باشید و حتمًا شناسه مبنی بر تعیین عیار نقره را از فروشنده دریافت کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله در خصوص قیمت هر گرم نقره صحبت کردیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک گذاشتیم که قطعاً می‌تواند برای شما مفید واقع شود. شما می‌توانید بر اساس فرمول‌های ساده نسبت به تعیین قیمت نقره اقدام کرده و با توجه به اجرت ساخت برای ظروف و یا زیور آلات نقره نسبت به تعیین قیمت آن اقدام کنید. خرید نقره با عیار ۹۹۹٫۹ برای سرمایه گذاری، ۹۲۵ برای زیورآلات و ۸۴۰ و ۷۲۵ برای ظروف نقره توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *