قیمت نقره آب شده

قیمت نقره آب شده علیرضا نجارزادگان اصفهان پیش بینی قیمت نقره فروشگاه نقره بهترین نقره فروشی ایران خرید و فروش نقره آب شده و شمش

قیمت نقره آب شده بر اساس قیمت روز نقره تعیین می‌شود. نقره آب شده یا شمش آب شده در وزن‌های مختلفی در کارگاه‌های نقره تولید می‌شود. شکل این شمش‌ها به صورت مستطیلی بوده و کمی ناصاف است. عیار نقره آب شده ممکن است ۹۹/۹ و یا ۹۲/۵ باشد. در هر صورت هر چقدر عیار شمش آب شده بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. اصالت شمش آب شده از روی انگی که بر روی آن درج شده است، مشخص می‌شود. بر روی انگ، عیار نقره و نام کارگاه درج می‌شود. هر کارگاه تولیدکننده شمش نسبت به اصالت آن مسئولیت دارد. برای محاسبه قیمت شمش کافی‌ست که وزن آن را در قیمت روز نقره ضرب کنید. نقره آب شده یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای حفظ ارزش دارای در مقابل تورم و سایر بی‌ثباتی‌های اقتصادی‌ست.

نقره آب شده

منظور از نقره آب شده همان شمش است. نقره در دمای ۹۶۰ درجه سانتیگراد ذوب می‌شود. از این رو ایجاد چنین دمایی به صورت خانگی و ذوب آن در منزل امکان‌پذیر نیست. بنابراین تهیه نقره آب شده تنها در کارگاه‌های مجهز به کوره انجام می‌شود. در کارگاه نقره، نقره آب شده با عیار ۹۲۵ (استرلینگ) و عمدتا ۹۹۹ تولید می‌شود. معمولا در این کارگاه‌ها، نقره‌های شکسته و غیرقابل استفاده و یا ساچمه (Bullet Silver) را ذوب کرده و در داخل قالب‌های مستطیل شکل قرار می‌دهند. به این ترتیب شمش نقره آب شده به دست می‌آید. شما می‌تواند نقره آب شده را در بازار ایران به صورت شمش‌های ۱۰۰ گرمی، ۵۰۰ گرمی و ۱ کیلوگرمی خریداری کنید.

نقره ساچمه‌ای شمش نقره آب شده علیرضا نجارزادگان شمش ایرانی ترکیه ای اماراتی سوئیسی تضمینی

شمش نقره

مشخصات شمش مانند وزن و نام کشور سازنده به صورت انگ بر روی آن درج می‌شود. وزن شمش‌های خارجی با واحد اونس مشخص می‌شود. مناسب‌ترین وزن برای خرید شمش‌های خارجی، شمش یک اونسی (۳۱/۱۰ گرم) است. این شمش‌ها در بازار ایران به صورت آزاد به فروش می‌رسد. شمش خارجی برای سرمایه‌گذاری از کمترین ریسک برخوردار هستند. چرا که قیمت آنها پائین بوده و برای خرید و فروش مناسب‌تر هستند. یکی از مهمترین نکات در خرید شمش، توجه به اصالت آن است. معمولا بر روی شمش‌های نقره بانکی از QRcode استفاده می‌شود.

وجود این علامت برای اطمینان از اصل بودن شمش بسیار حائز اهمیت است. بنابراین خرید و فروش این شمش‌ها به آسانی و به راحتی انجام می‌شود. توجه کنید که شمش به دو صورت شرکتی و کارگاهی تولید می‌شود. ضمن اینکه شمش بانکی یا شرکتی در داخل بسته‌بندی خاص با امنیت بالا و غیرقابل جعل قرار می‌گیرد. ارزش این شمش‌ها توسط بانک مرکزی هر کشوری تضمین می‌شود. سازمان جهانی فلزات گرانبها (International Precious Metal Institute) از دیگر موسساتی‌ست که اصالت شمش‌های معتبر را تائید می‌کند.

میزان خلوص شمش یا میزان فیزیکی نقره در شمش بستگی به عیار آن دارد. هر چقدر عیار نقره بالاتر باشد، میزان نقره آن نیز افزایش می‌یابد. در شمشی با عیار ۹۹/۹ میزان نقره در بیشترین میزان خود قرار دارد. به عیارت دیگر این شمش نقره، کاملا خالص است. در مقابل شمش ۹۲/۵ دارای ۷/۵ ناخالصی است. این ناخالصی شامل فلز مس یا سایر فلزات است. به این نقره، نقره استرلینگ می‌گویند که عمدتا در ساخت زیورالات نقره به کار می‌رود. در صنعت جواهرات، به تبدیل نقره ۹۹/۹ به ۹۲/۵ یا استرلینگ، عیار کردن می‌گویند. به ۷/۵ ناخالصی نیز بار می‌گویند.

خرید نقره آب شده و شمش از نقره نما

نقره یکی از فلزات گرانبها و مقاوم در مقابل نوسانات ارزی و شرایط بی‌ثبات اقتصادی به شمار می‌رود. از این رو خرید نقره آب شده و شمش نقره از جمله راه‌های حفظ ارزش دارایی در برابر افزایش بی‌رویه تورم به شمار می‌رود. قبل از خرید شمش و نقره آب شده باید اقدام به جستجو و انتخاب فروشنده‌ای مطمئن بکنید. چرا که ممکن است نقره آب شده و شمش نقره فاقد اصالت لازم باشد. از این رو لازم است تا توسط آشنایان خود به یک فروشنده معتبر معرفی شوید. بر روی شمش نقره آب شده علامتی به نام انگ وجود دارد. انگ شامل نام کارگاه و شماره اصالت نقره است.

مشتری می‌تواند شمش آب شده را در یکی از آزمایشگاه‌های معتبر مورد آزمایش قرار بدهد. در صورت عدم مطابقت شمش کارگاه با جوابیه آزمایشگاه، فرد می‌تواند بر علیه فروشگاه شکایت کرده و ادعای خسارت بکند. در چنین مواقعی فروشگاه نقره از نظر قانونی مسئول مغایرت محصول تحویلی‌ست. نقره نما به عنوان یکی از معتبرترین فروشندگان نقره در اصفهان، قبل از اتخاذ هر گونه تصمیمی از سوی خریدار به ارائه مشاوره می‌پردازد. بنابراین شما می‌توانید با تماس با ما از کیفیت شمش نقره و نحوه خرید آن مطلع شوید. نقره نما شمش‌های نقره و نقره آب شده را با تضمین صد در صدی در اختیار شما قرار می‌دهد.

ساچمه نقره نخرید!

برخی از فروشندگان، ساچمه نقره را نیز برای سرمایه‌گذاری توصیه می‌کنند. ساچمه همان نقره ۹۹/۹  یا ۹۲/۵ است. با این تفاوت که قیمت ساچمه نسبت به شمش آب شده پائین‌تر است. تولیدکنندگان زیورالات برای داشتن مواد اولیه به جای شمش، ساچمه را انتخاب می‌کنند. دقت کنید که خرید ساچمه نقره برای سرمایه‌گذاری توصیه نمی‌شود. چرا که ردیابی اصالت آن بسیار سخت است. چرا که ممکن است خریدار پس از خرید ساچمه، ساچمه‌های ناخالصی را به آن اضافه کند. بنابراین فروشندگان نقره از نظر قانونی هیچ مسئولیتی نسبت به ساچمه فروخته شده ندارند.

پیش بینی قیمت نقره آب شده

دقت کنید که قیمت نقره در داخل کشور تعیین نمی‌شود. بلکه قیمت آن در سطح جهانی و بر اساس واحد اونس تعیین می‌شود. بنابراین هر گونه پیش‌بینی در مورد قیمت نقره آب شده بستگی به قیمت نقره در بازارهای جهانی دارد. قیمت فلز نقره بر اساس دلار تعیین می‌شود. از این رو نوسانات نقره نیز در قیمت آن موثر است. در ایران، قیمت نقره بر اساس گرم تعیین می‌شود. بنابراین برای محاسبه قیمت نقره آب شده کافی‌ست که قیمت روز دلار ایالات متحده آمریکا و قیمت هر اونس نقره را بدانید. به این ترتیب، هر اونس نقره را در ۳۱/۱۰ تقسیم کرده و قیمت هر گرم نقره را به دست می‌آورید.

در مرحله بعد، قیمت روز دلار را به ریال محاسبه می‌کنید. دَر نهایت قیمت هر گرم نقره مشخص می‌شود. در چند سال گذشته میزان تولید نقره در جهان روندی کاهشی داشته است. از طرف دیگر تقاضا برای این فلز گرانبها روز به روز در حال افزایش است. چرا که به صورت بسیار گسترده‌ای در صنایع استراتژیک از جمله هواپیماسازی، داروسازی، پزشکی و پنل‌های فتوولتائیک خورشیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر اقبال مردم به خرید نقره جهت حفظ ارزش دارایی‌های خود باعث ورود نقره به سبد محصول خانوار شده است. همین امر در افزایش تقاضا برای نقره و افزایش قیمت آن موثر می‌باشد.

به نظر کارشناسان تقاضا نسبت به نقره تا سال‌ ۲۰۲۵ روندی افزایشی خواهد داشت. بنابراین خریداران می‌توانند در دو سال منتهی به ۲۰۲۵ از نقره به عنوان عاملی مقاوم نسبت به تورم استفاده کنند. برای مثال قیمت نقره در فروردین سال ۱۴۰۰ معادل ۲۰۰۰۰ تومان بود. در حالی همین قیمت در فروردین ۱۴۰۳ به ۵۷۰۰۰ تومان رسید. این امر نشان‌دهنده روند افزایشی قیمت نقره در بازارهای جهانی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

×