آشنایی با فواید و خواص درمانی فلز نقره

خواص نقره

نقره یکی از فلزات گران بهایی است که در تولید بسیاری از زیورآلات مورد استفاده قرار می‌گیرد و سابقه استفاده از آن به هزاران سال پیش باز می‌گردد. خواص نقره از دیرباز مورد توجه انسان بوده است و همین امر سبب شده است تا در ادیان ابراهیمی مانند یهود و اسلام استفاده از انگشتر نقره سفارش شده باشد. از زمانیکه افراد خواص نقره را شناختند و جواهرسازان نیز توانستند از این فلز زیورآلات چشم‌نوازی را تهیه کنند، بسیاری از زنان و مردان به استفاده از زیورآلات تولید شده توسط نقره روی آوردند. در این مقاله ما قصد داریم شما را با خواص فلز نقره آشنا کنیم و اطلاعاتی را در خصوص مزایای نقره از لحاظ خواص درمانی نقره و تأثیرات نقره را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

خواص فلز نقره برای بدن انسان

جالب است بدانید که نقره خواص بسیار زیادی برای بدن انسان دارد. از جمله مهم‌ترین این خواص می‌توان به تأثیر مثبت در گردش خون اشاره کرد؛ به خصوص برای کسانی که به دلیل عصبانیت زیاد دچار فشار خون بالا می‌شوند (این مسئله خود را با سرخ شدن صورت نشان می‌دهد). چنین افرادی می‌توانند با استفاده از زیور نقره نسبت به تنظیم سوخت و ساز بدن خود اقدام کرده و آرامش خود را دوباره بازیابی کنند. همین مسئله باعث شده تا بسیاری به استفاده از این محصول توجه داشته باشند.

تسکین درد به دلیل جذب ذرات این فلز به بدن انسان از دیگر اثرات درمانی است که می‌توانیم از نقره انتظار داشته باشیم، همچنین با توجه به اعتقاداتی که ایرانیان از گذشته داشته‌اند، استفاده از این فلز در کنار مس می‌تواند در رهایی از بیماری‌ها نیز کمک کند، که این مسئله در دنیای علم روز به دلیل ضد باکتری بودن این فلز شناخته می‌شود. همچنین استفاده از ظروف نقره و مس از توصیه‌های طبی ابوعلی‌سینا به عنوان دانشمند و طبیب ایرانی بوده است.

خواص فلز نقره برای بدن انسان

زیورآلات نقره و تأثیر آن در کشف بیماری‌های غدد درون ریز بدن

از دیگر خواص نقره که باید به آن اشاره داشته باشیم، کارایی جنس نقره در کشف بیماری‌های غدد درون ریز بدن است. اگر بدن شخص استفاده کننده از فلز نقره از لحاظ غدد درونی بدن فعالیت صحیح و مناسبی نداشته باشد، غدد چربی بر روی پوست شخص ایجاد می‌شود و همین امر باعث می‌شود تا نقره به مرور زمان سیاه شود. این مسئله عملاً به شخص اعلام می‌کند که دچار بیماری شده است. در کنار این مسئله، در کشف بیماری‌های کلیوی باید بدانید که سفید شدن بیش از حد نقره می‌تواند نشان دهنده نارسایی در کلیه به شمار رود. در این خصوص باید بدانید که نقره خام ۹۹۹ دارای چنین خواصی بوده و می‌توانید از آن برای تشخصی بیماری‌های درونی بدن مربوط به غدد و کلیه‌ها استفاده کنید.

زیورآلات نقره و تأثیر آن در کشف بیماری‌های غدد درون ریز بدن

استفاده از آب نقره برای از بین بردن میکروب و باکتری

در بخش‌های قبلی به خواص نقره در از بین بردن باکتری‌ها اشاره داشتیم و در این بخش نیز باید بگوییم که آب نقره و نانو ذرات نقره که امروزه به صورت گسترده در تصفیه خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، راهی برای از بین بردن میکروب و باکتری‌ها به حساب می‌آید. خاصیت گندزدایی نقره بر کسی پوشیده نیست و همین امر باعث می‌شود تا زیورالات نقره جایگاه مناسبی نزد کسانی داشته باشد که بیشتر به سلامتی خود اهمیت می‌دهند. تأثیرات نقره در درمان بیماری‌ها، گندزدایی و همچنین خواص درمانی نقره باعث می‌شود تا این فلز امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده باشد. اما فواید نقره برای از بین بردن بیماری‌ها در چیست و اصولا ًچطور می‌توانیم از این فلز استفاده کنیم؟

استفاده از آب نقره برای از بین بردن میکروب و باکتری

با توجه به خواص نقره، چطور از این فلز استفاده کنیم؟

خواص نقره را می‌توانیم از زیورآلات نقره دریافت کنیم. دستبند، انگشتر با سنگ عقیق، گوشواره، گردنبند و غیره از جمله اشکالی است که برای این زیورآلات در نظر گرفته می‌شود و شما می‌توانید از این محصول استفاده داشته باشید. اما مهم‌ترین پارامترهایی که در انتخاب خواص نقره باید در نظر داشته باشید، آن است که محصول خریداری شده توسط شما باید بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید شده باشد. در این باره شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که نقره استرلینگ چیست؟ در جواب به این سؤال باید گفت که نقره استرلینگ با عیار ۹۲۵ و ۷۵ واحد یک آلیاژ دیگر (مس) تولید می‌شود و در تولید بسیاری از زیورالات و ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نمونه نقره از آنجاییکه می‌تواند خواص نقره را بیشتر منتقل کند بسیار مورد استقبال هم تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

دانستنی ها :

دانستن این نکته خالی از لطف نیست که نام نقره استرلینگ از واحد پول بریتانیا گرفته شده و ارزش یک پوند نقره استرلینگ برابر با ۴۵۳ گرم می باشد و این میزان برابر با یک پوند انگلیس می باشد. توصیه می شود که حتما از این محصول استفاده داشته باشید.

در نظر داشته باشید که انتخاب جواهرات نقره بر اساس رنگ زمینه و شکل صورت باید انجام شود. در اصل باید توجه داشته باشید که رنگ پوست شما به سردی گرایش دارد یا به گرمی؟

مشخصات پوست سرد: چنین افرادی اصولاً در چهره خود شاهد رگ‌های آبی رنگ هستند، موی بلوند یا قهوه‌ای تیره یا مشکی دارند، رنگ چشمان آنان نیز اصولاً آبی روشن یا قهوه‌ای است.

مشخصات پوست گرم: رنگ پوست قرمز، سبز یا فندقی نشان دهنده پوست گرم می‌باشد.

همچنین صورت شما از دیگر ویژگی‌هایی است که در انتخاب جواهرات نقره دارای اهمیت است. برای مثال صورت‌های گرد بهتر است که از جواهرات نقره مستطیل یا ذوزنقه استفاده کنید و یا برای صورت بیضی استفاده از نقره به صورت گوشواره حلقه‌ای پیشنهاد می‌شود و یا اگر صورت مربعی شکل دارید از اشکال منحنی استفاده داشته باشید. در این صورت می‌توانید انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده از جواهرات نقره داشته باشید.

نتیجه گیری

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که خواص نقره باعث می‌شود تا این فلز به اشکال مختلف مانند ظروف، زیورآلات و غیره مورد استفاده روزمره ما باشد. این فلز در از بین بردن بیشتر از ۶۲۵ میکروب و باکتری دارای تأثیر بالایی بوده و بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *