پوشیدن انگشتر در هر انگشت نشانه چیست؟

پوشیدن انگشتر

پوشیدن انگشتر در هر کدام از انگشتان دست معنای خاص خود را دارد. معروف‌ترین انگشتی که برای دست کردن انگشتر به کار می‌رود، انگشت حلقه است که در گذشته به آن انگشت عشق نیز گفته می‌شد.

از گذشته‌های دور تا کنون پوشیدن انگشتر نقره‌ای و طلایی توسط مردان با اهداف مختلفی انجام می‌شد. برخی از مردان انگشتر را نشانه سطح اجتماعی، ثروت و حتی وضعیت تاهل خودشان قلمداد می‌کردند. در حال حاضر نیز پس از گذشت هزاران سال، وضعیت به همین منوال است. منتها چیزی که اضافه شده، ست کردن جواهرات و زیورآلات نقره‌ای یا طلایی با لباس و استایل اشخاص است. البته ممکن است فردی با انتخاب نقش و طرح خاصی بر روی انگشتر نقره خود، تعلق خاطر خود را به یک تفکر یا جریان فکری نشان دهد. به هر صورت توجه کنید که وجود انگشتر در هر انگشت پیام خاصی را به طرف مقابل می‌دهد. در این مقاله با نقره نما باشید تا در مورد هر کدام از این پیام‌ها توضیحاتی را ارائه بکنیم.

 قوانین دست کردن انگشتر نقره برای آقایان

هنوز هم قوانین و آداب سنتی دست کردن انگشت به قوت خود باقی است. در کشورهای شرقی و برخی از کشورهای غربی قوانین خاصی برای دست کردن انگشتر وجود دارد. اما در برخی از کشورها و بخصوص ایالات متحده قانون خاصی در این ارتباط وجود ندارد. شما آزاد هستید انگشتر را در هر انگشتی که خواستید دست کنید.

انگشت شست

پوشیدن انگشتر در انگشت شست چیزی غیرمعمول است. حتی در کشوری مثل آمریکا نیز چنین موردی کمتر دیده می‌شود. اما ترند زیورآلات فشن نشان ‌می‌دهد که این روند در حال افزایش است. حتی پیشنهاد می‌شود که اگر دو انگشتر به دست دارید، برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد دستتان، یکی را در انگشت شست خود قرار دهید.

برخی‌ها این انگشت را محل جولان انگشترهای پر زرق و برق و شاید غیرمتعارف می‌دانند. حتما در کنسرت‌های راک و جاز چنین انگشترهایی بعضا با طرح جمجمه، زیاد به چشم شما خورده است. در هر صورت استفاده از این انگشتر یک پیام بزرگ با خود به همراه دارد: من نیاز به توجه دارم! پس بهتر نیست به دوستتان اطمینان بدهید که من در کنار تو خواهم بود؟!

انگشت اشاره

انگشت اشاره نماد رهبری و اقتدار است. چرا که انسان با استفاده از این انگشت، مسیرهای مختلف را نشان مردم می‌دهد. پس شاید بد نباشید که انگشتر تدبیر خودتان را در این انگشت امتحان کنید. ویژگی دست کردن انگشتری در انگشت اشاره این است که به محض اینکه دستتان را بلند می‌کنید و به چیزی اشاره می‌کنید، انگشتر شما در معرض دید همگان قرار می‌گیرد. اگر شخصی هستید که این موضوع برایتان مهم است، پیشنهاد می‌کنیم از انگشتری استفاده کنید که روی آن یک سنگ زیبا و برجسته کار شده است.

انگشت وسطی

پوشیدن انگشتر در انگشت وسطی تصمیم بسیار جسورانه‌ای به شمار می‌رود. شاید دلیل آن این باشد که پوشیدن انگشتر به این انگشت مانع کارایی بهتر شما در انجام کارها می‌شود. اما برخی از افراد این کار را نماد مسئولیت می‌دانند. نقره نما استفاده از چنین انگشتری را برای افرادی که می‌خواهند یک جریان فکری نو در میان دوستانشان ایجاد کنند، توصیه می‌کند.

از طرف دیگر، خوبی این انگشت این است که شما هر نوع انگشتری را می‌توانید در آن قرار دهید. فقط دقت کنید که اگر انگشتر دیگری در دست دارید، انگشترت وسطی زیاد بزرگ و جذاب نباشد، چون که ممکن است با انگشتری‌های دیگران تداخلی ایجاد بشود. همیشه به این دقت کنید که کدام انگشتر برایتان در اولویت قرار دارد.

انگشت حلقه

تصور غالب مردم این است که این انگشت مخصوص انگشتر متاهلی است. البته به شرطی که در دست چپتان باشد. اینکه چرا به این انگشت، انگشت حلقه می‌گویند، داستان جالبی دارد. در قدیم مردم معتقد بودند که در انگشت حلقه، رگی وجود دارد که به مستقیما به قلب می‌رسد. به همین خاطر به این رگ، رگ عشق می‌گفتند و انگشتر ازدواج و متاهلی را فقط در این انگشت قرار می‌دادند.

باید بگوییم که به دست کردن انگشتر در دست چپ هم یک رسم مورد پذیرش در همه جای جهان نیست. برای مثال در برخی از کشورهای جنوب و شرق اروپا و نیز در آمریکای جنوبی، انگشتر متاهلی در دست راست قرار می‌گیرد. جالب این است که تا دهه 1950 میلادی در کشور آلمان، حلقه متاهلی در دوران نامزدی در دست چپ و بعد از عروسی در دست راست قرار می‌گرفت. امروزه این رسم تقریبا منسوخ شده است و همه آقایان و خانم‌ها انگشتر متاهلی را به دست چپ خود می‌پوشند.

پس به آقاپسرها و دخترخانم‌ها توصیه می‌کنیم که مراقب این پروتکل مرسوم باشید تا افراد دیگر شما را متاهل فرض نکند. البته در برخی از موارد، پوشیدن انگشتری در انگشت حلقه نوعی مکانیسم دفاعی نیز به شمار می‌رود. برای مثال برخی از خانم‌ها و آقایانی که علاقه‌ای به ازدواج ندارند با دست کردن انگشتر در این انگشت خود به نوعی جواب رد را بر سینه خواستگاران خود می‌زنند.

انگشت کوچک

اگر فیلم‌ها و سریال‌های قدیمی مثل روزی روزگاری را دیده باشید، حسام بیک و مراد بیک یک انگشتری داشتند که سنگ روی آن مثل یک مهر بود. این همان انگشتری است که در انگشت کوچک قرار می‌گیرد. از این انگشترها در قدیم برای مهر کردن قراردادهای تجاری و اسناد قانونی استفاده می‌شد. البته با ظهور خودکار و پاکت‌های مخصوص این انگشتری‌ها از رونق افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *