نیم ست نقره و چیزهایی که باید بدانید

نیم ست نقره

نیم ست نقره دقیقا مثل نیم ست طلاست. در ست یا سرویس نقره هر چهار عنصر اصلی زیورآلات نقره، یعنی گردنبند نقره، دستبند نقره، انگشتری نقره و گوشواره نقره حضور دارند. اگر دنبال اجزای دقیق نیم ست و نحوه انتخاب آن هستید، این مقاله رو دنبال کنید.

وقتی صحبت از نیم ست نقره می‌شه مسلما ذهن شما دنبال طرح‌های فانتزی و بیشتر دخترانه می‌ره. اما باید بگیم که یک طرح سنتی هم می‌تونه نیم‌ست باشه. نیم ست فقط یک اصطلاح هست. اینکه گفته می‌شه در نیم ست، باید دنبال زرق و برق رفت، فقط یک پیشنهاده. نیاز نیست از هیچ قانونی تبعیت کنید. هر جور که خواستید، می‌تونید نیم ست‌های نقره رو انتخاب کنید.

نیم ست نقره خودم رو چه جوری انتخاب کنم؟

معمولا برخی از افراد در استفاده از زیورآلات نقره از یک سری قوانین کلیشه‌ای استفاده می‌کنند که با تغییر زمان، دیگر جایگاه خود را از دست داده‌اند، اما توجه به برخی از آنها شاید راهنمای خوبی برای شما باشد. پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب نیم ست‌های نقره، یک چیزی رو همیشه به خاطر بسپارید. به طور سنتی در انتخاب نیم ست یک گزینه در پیش دارید: گردنبند و گوشواره رو با هم جور کنید. البته بعضی‌ها دوست دارند که نیم ست خودشون رو با دستبند و گردنبند و یا گوشواره و دستبند جور کنند. بعضی‌ها هم دوست دارند همراه با نیم ست نقره، از انگشتر نقره نیز استفاده کنند. همون طور که گفتیم دلخواه شماست. در زیر نکات مفیدی در مورد نیم ست برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم:

نکته‌ای در مورد طرح نیم ست‌های نقره

معمولا طرح‌هایی که در ست یا سرویس نقره استفاده می‌شود رسمی‌تر و سنتی‌تر هستند، اما بر عکس آن، در ساخت نیم ست‌های نقره تنوع بسیار بیشتری دیده می‌شود. به همین دلیل نیم ست‌های نقره، تناسب زیادی با هر سن و هر لباسی دارند. پس اگر به دنبال طرح‌های اسپرت و یا دخترانه هستید، حتما در خرید نیم ست درنگ نکنید. شاید به همین خاطر است که نیم ست گزینه مناسبی برای هدیه دادن به شمار می‌رود.  

نیم ست برند و گران قیمت

به یاد داشته باشید که اگر قصد رفتن به مراسم‌های تشریفاتی مثل نامزدی، عروسی و یا مهمانی‌های رسمی را دارید از نیم ست استفاده نکنید. معمولا نیم ست، بیشتر مناسب مهمانی‌ها و درهمی‌های دوستانه است. در مهمانی‌های رسمی بهتر است از ست نقره استفاده کنید. اما گفتن یک نکته مهم شاید باعث شود نظرتان عوض شود. اگر نیم ست نقره شما از نیم ست‌های برند و گران قیمت باشد، در همه مهمانی‌های رسمی مثل یک ستاره خواهید درخشید.

شانس انتخاب چندین آویز

اگر نیم ست نقره شما شامل گردنبند است، این شانس را دارید که از آویزهای مختلفی برای گردنبند نقره خود استفاده کنید. شما می‌توانید به نسبت طرح بقیه اجزای نیم ست خود، دو یا سه نوع آویز خریداری کنید و در مراسم‌های مختلف از آنها استفاده کنید. مسلما این موضوع به نفع اقتصاد خانواده است.

از نیم ست‌های‌ نقره ساده استفاده کنید

امتیاز استفاده از نیم‌ ست‌ ساده این است که شما می‌توانید آن را با هر لباسی جور کنید. از طرف دیگر هر سال با تغییر مدل‌های نقره، می‌توانید با خرید یک تکه نقره، نیم ست خود را آپدیت کنید و اصطلاحا به روز شوید.

به دوام نیم ست توجه کنید

از آنجایی که هدف اصلی خانم‌ها از انتخاب نیم ست نقره، استفاده مداوم از آن است، توصیه می‌کنیم در هنگام خرید نقره به دوام آن دقت کنید. معمولا نیم ست‌های ظریف به درد استفاده روزانه نمی‌خورند. نیم ستی را انتخاب کنید زواید اضافی نداشته باشد. همین زواید اضافی در موقع کارهای روزانه شاید باعث آسیب رساندن به لباس یا پوستتان بشود.   

سنگ‌ زینتی نیم ست‌های نقره و رنگ پوست و لباس

اگر قصد دارید نیم ست خود را با لباس‌های رسمی جور کنید، بهتر است از نیم ست‌هایی با طرح‌های کلاسیک و سنتی استفاده کنید. توجه به سنگ‌های استفاده شده در نیم ست نقره نیز بسیار مهم است. چرا که رنگ لباس شما در انتخاب رنگ سنگ زینتی بسیار مهم است.

 شاید بد نیست که با لباس‌های مشکی از نیم ست نقره‌ای استفاده کنید که بر روی سنگی صورتی خودنمایی می‌کند. اگر پوستتان تیره است، می‌توانید از سنگ‌ یاقوت کبود استفاده کنید و یا اگر پوستتان گندم‌گون است حتما از سنگ عقیق استفاده کنید. مطمئن باشید در میان جمع مهمانی با دست نشانتان خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *