گردنبند لاریات نقره یا گردننبد Y و روش‌های پوشیدن آن

گردنبند لاریات نقره

اگه یادتون باشه در مقاله “چه جوری زیورآلات نقره مینیمال بپوشم“، گردنبند لاریات رو جزو گردنبندهای مینیمال تقسیم‌بندی کردیم. در این مقاله قصد داریم که اطلاعات کاملی رو در مورد این گردبند ارائه بدیم. حتما شما هم گردنبندهایی رو که از وسطش یک یا چند لایه زنجیره به سمت پائین آویزان هست رو دیدید. این گردنبندها شبیه حرف انگلیسی Y دیده می‌شن. به همین خاطر به این گردنبندهاف گردنبند Y هم می‌گن. این گردنبند جزو زیورآلات آوانگارد و غیرمتعارف هست که برای پوشیدنش جسارت خاصی می‌خواد. اما در زیبایی اون شکی نیست. در این مقاله یک سری نکات به شما خواهیم گفت که بتونید استایلتون رو با لاریات بسازید. جوری که بهترین لباس‌هاتون رو برای ست کردن با گردنبند لاریاتتون انتخاب کنید.

چرا گردنبند لاریات نقره بخرم؟

اول اینکه گردنبند لاریات رو می‌تونید با تمام لباس‌های کمدتون ست کنید. پس کلی به نفعتون می‌شه. هر جور که دلتون بخواد می‌تونید لاریات رو با لباس‌هاتون ست کنید. لاریات تقریبا با هر یقه‌ای جور هست. از یقه باز گرفته تا یقه‌های بسته بسته. فقط کافیه یک لاریات بلند بخرید و هر بار فقط زنجیرش رو کوتاه و بلند بکنید. روش‌های گره زدنشون رو هم می‌تونید هر سری متفاوت از دفعه قبل بکنید که تکراری نباشه. این یعنی اینکه شما یک گردنبند لاریات نقره رو می‌تونید در چند تا مهمانی مختلف بپوشید. به طوری که کسی متوجه تکراری بودن آن نشه. به طور کلی گردنبند لاریات یک همه کاره به تمام معناست!

گردنبند لاریات از چه چیزهای دیگری غیر از نقره ساخته می‌شه؟

تنوع گردنبند لاریات خیلی زیاده. به غیر از نقره از طلا، مهره‌های شیشه‌ای و چوبی هم ساخته می‌شه. اون قسمت آویزش بسته به سلیقه شما می‌تونه یک زنجیر و یا یک گل زیبا و یا یک برگ باشه. اگر لاریاتی که دوست دارید رو پیدا کنید، می‌تونید از طریق فرم تماس با ما، سفارشتون رو به صنعتگران نقره نما بدید تا یک گردنبند لاریات نقره به سفارش شما تولید کنه.  

گردنبند لاریات نقره

شکل اصلی گردنبند لاریات چه جوریه؟

تصور کنید که یک زنجیر نقره بلند دارید. به یک سر زنجیر یک حلقه بزرگ وصله و به سر دیگه‌اش یک آویز از هر نوعی که دوست دارید. بعد، این زنجیر رو دور گردنتون می‌پیچید و سری که بهش، یک آویز، وصل هست رو از بین حلقه رد می‌کنید. دیگه نحوه تنظیمش دست خودتون هست که کوتاه باشه یا بلند. این شکل اولیه یک گردنبند لاریات هست. البته یک سری لاریات وجود داره که فقط زنجیره و حلقه نداره. این نوع لاریات رو خودتون باید تنظیمش رو انجام بدید که کمی سخت‌تر هست و نیاز به مهارت هنری زیادی داره.

گردنبند لاریات نقره

گردنبند لاریات رو چه جوری دور گردنم گره کنم؟

روش‌های زیادی بری بستن لاریات دور گردن وجود داره. بسته به اینکه طول لاریات شما چه اندازه است یا چه لباسی قصد دارید بپوشید، در انتخاب نوع گره اثر داره. اما روش معمولی، روسری و چوکر از رایج‌ترین روش‌های گره زدن لاریات دور گردن هست.

روش ساده و چوکر

 ساده‌ترین روش اینه که شما یک حلقه معمولی بزنید. به این ترتیب که قسمت وسط لاریات رو پشت گردنتون نگه دارید. بعد یک دور بپیچید و دور دوم رو با دو تا دست به سمت سینه آویزان کنید. الان در هر دست شما یک سر زنجیر قرار داره. در این مرحله به همون روشی که بند کفش رو می‌بندید، یک گره ایجاد کنید و دو سر زنجیر رو رها کنید تا آویزان بشه. بالا یا پائین بودن دو سر لاریات دست خودتون هست. اگر طول لاریات شما بلندتر باشه و زنجیر رو بیش از دو یا سه بار دور گردن بپیچانید، لاریات شما شبیه گردنبند چوکر می‌شه.

روش دور گردن یا wrap around

اگر قصد دارید که لاریات رو با کت و شلوار یا لباس رسمی بپوشید، یک روش جالب هم هست. بدون اینکه دور اول رو دور گردنتون بپیچید، همین طور روی شانه‌‌هاتون ول کنید تا به سمت سینه آویزان بشه. بعد دو سر زنجیر رو با دو تا دستتون بگیرید و یک سرش رو از حلقه سر دیگه رد کنید. با این کار تقریبا یک کراوات بولو درست می‌کنید. در بخش فروشگاه در مورد کراوات بولو توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

روش گره روسری

این روش بستن لاریات دور گردن شبیه یک روش بستن روسری هست. منتها به شرطی که گردنبند لاریات نقره شما بلند باشه. به این ترتیب که زنجیر رو از وسط تا کنید تا هر دو تا رشته موازی هم قرار بگیرند. بعد با دو تا دستتون دو سر زنجیره دو رشته‌ای رو نگه دارید و دور گردنتون قرار بدید. توجه کنید که نباید دور گردن بپیچانید. الان کاری که می‌کنید اینه که دو سر آزاد زنجیر رو از سر بعدی که به صورت بسته هست، رد می‌کنید. نهایتا لاریات رو رها کنید تا آویزان بشه. این روش گره زدن، گردنبند لاریات نقره رو کمی درشت‌تر نشون می‌ده و زیاد رسمی نیست. به همین خاطر می‌تونید با شلوار جین و کت چرمی و یا یک لباس کوکتل تنگ ست کنید.

گردنبند لاریات بلند یا کوتاه؟

قبل از خرید لاریات، باید تصمیم بگیرید که لاریات بلند می‌خواهید یا کوتاه. بلند و کوتاه بودن لاریات به عوامل زیادی بستگی داره. به فرم بدن، شکل صورت، کوتاه و بلند بودن گردن، میزان قد و پهنای نیم تنه. در مقاله “طول زنجیر گردنبند نقره بر چه اساسی تعیین می‌شه؟” در مورد طل گردنبد تمام موارد رو گفتیم. توصیه می‌کنیم قبل از خرید لاریات، این مقاله رو یک بار دیگه مطالعه بکنید. فقط یادآوری می‌کنیم که گردنبند لاریات نقره بلند رو با لباس‌های رسمی بپوشید. در مقابل لاریات کوتاه رو بهتره با یک بلوز دکمه‌دار یا ژاکت یقه گرد بپوشید.

گردنبند لاریات نقره

پوشیدن گردنبند لاریات نقره به صورت برعکس

فرقی نداره که شما لاریات رو با چه روشی دور گردنتون ست می‌کنید. اگر بعد از ست کردن لاریات، اون رو به جای قسمت سینه و جلوی بدن، به پشت برگردونید یک استایل خاصی ایجاد می‌شه که کمی غیرمتعارف هست. اما اگر خواستید این کار رو بکنید، حتما از یک لباس بسیار باز باید استفاده کنید که قسمت پشت لباس برهنه باشه. معمولا این استایل در بین عروس خانم‌ها مشاهده می‌شه.

آیا لاریات فقط مخصوص گردنبند هست؟

باید بگیم که لاریات رو شما می‌تونید هم به عنوان گردنبند استفاده کنید و هم به زیورآلات خیلی خلاقانه و متفاوت. برای مثال اگر زنجیر لاریات شما خیلی بلند هست، می‌تونید در دور کمرتون هم استفاده کنید. بعد از اینکه لاریات رو دور کمرتون پیچیدید، در سمت چپ بالای استخوان لگن و به فاصله سه سانتی متری از آن، لاریات رو گره بزنید. الان لاریات شما جوری هست که قسمت آویزان در سه سانتی متری استخوان لگن به سمت ناف آویزان هست. اگر این لاریات رو با یک لباس مشکی ست کنید، خیلی زیبا دیده می‌شه. این می‌شه یک لباس برای مهمانی‌های شبانه.

دو روش خلاقانه برای جلوه بیشتر گردنبند لاریات

معمولا گردنبند لاریات بلند وقتی به حال خودش رها می‌شه به شکل V انگلیسی دیده می‌شه. پس به خاطر اینکه استایل لباستون با شکل لاریات ست بشه، بهتره از یک لباس یقه باز V شکل استفاده کنید که مکمل هم باشند. البته می‌تونید از یقه اسکوپ یا یقه مربع هم استفاده بکنید. روش دیگه اینه که می‌تونید گردنبند لاریات نقره را با تاپ یا لباس راه راه امتحان کنید. این استایل، شما رو قدبلندتر نشون می‌ده. چون که رشته‌های بلند لاریات با خطوط بلند لباس ست می‌شه و قدتون را بلندتر جلوه می‌ده. اگر قصد دارید که لباس ساده‌تری بپوشید، پیشنهاد می‌کنیم که از لباس‌های دو رنگ استفاده کنید.

گردنبند لاریات نقره

از لایه بندی و ترکیب بندی استفاده کنید

اگر از اون دسته خانم‌هایی هستید که اهل لایه بندی زیورآلات هستید، اینجا موقعش هست. شما به راحتی می‌تونید گردنبند لاریات نقره رو با گردنبندهای مختلفی ترکیب کنید. برای مثال می‌تونید همراه با لاریات بلند خودتون از یک گردنبند چوکر استفاده کنید. اما بهتره یک پیراهن کوتاه یا باز بپوشید که گردنبندتون تو چشم باشه. توصیه می‌کنیم از لاریات با زنجیر نازک استفاده کنید. چون که باید درشتی چوکر با ظرافت لاریات تعدیل بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

×