گردنبند استیتمنت | چند گردنبند دخترانه

در دنیای مد و فشن، اِستِیتمِنت به زیورآلات و جواهراتی گفته می‌شه که وقتی یک خانم یا آقایی اون رو می‌پوشه، یک پیامی رو به طرف مقابل منتقل می‌کنه. برای مثال وقتی که شما گردنبند بی نهایت رو می‌پوشید، شاید منظورتون این باشه که قصد دارید با کسی ازدواج کنید که عشقش بی نهای باشه. یا وقتی از دستبند رزگلد استفاده می‌کنید، پیامتون به طرف مقابلتون گرمی عشق و خاص بودن هست. به طور کلی گردنبند استیتمنت (Statement Necklace) به شما این جسارت رو می‌ده که خودتون رو در کانون توجه جمع قرار بگیرید. این گردنبند رو می‌تونید با یک لباس ساده و تک رنگ بپوشید.

البته بیشتر ماها شاید کلمه اِستِیتمِنت رو فقط توی شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری شنیدیم. این کلمه در سازمان‌ها به معنای “ماموریت و بیانیه” به کار می‌ره. برای مثال بیان می‌کنه که یک شرکت تجاری در ۱۰ سال آینده قراره به چه اهدافی برسه. این موضوع اهمیت و هدفمندی شرکت رو نشون می‌ده. ما در این مقاله قصد داریم در کنار توضیحاتی در مورد گردنبند استیتمنت، چند گردنبند دخترانه استیتمنت رو هم معرفی کنیم. این گردنبندها بر اساس سلیقه روز و ترندهای ۲۰۲۲ انتخاب شدند.

گردنبند استیتمنت نقره، پر نگین، دخترانه، مناسب برای هدیه روز دختر | موجود در فروشگاه نقره نما (برای خرید روی عکس کلیک کنید)

یک مثال ساده برای شروع

برای مثال ممکن هست شما یک گردنبند بزرگ رو با یک لباس ساده ست کنید. در این حالت شما یک پیام جسورانه رو به طرف مقابلتون منتقل می‌کنید. مخاطب شما در بین لباس‌های ساده شما، چشمش به گردنبند بزرگ می‌افته و پیام جسارت و شجاعت رو از شما دریافت می‌کنه. به یاد داشته باشید که سازنده این پیام شما هستید. اما اینجوری نیست که هر پیامی رو بدون پشتوانه رنگ‌شناسی و زیبایی‌شناسی بسازید. ساخت پیام یا استیتمنت یک سری اصول داره که باید رعایت کنید. با هر گردنبندی یک پیام بخصوص می‌شه ساخت.

گردنبند نقره دو بینهایتی
گردنبند نقره استیتمنت دخترانه طرح بی نهایت مناسب برای هدیه روز دختر | موجود در فروشگاه نقره نما (برای خرید روی عکس کلیک کنید)

پس با ما همراه باشید تا یک راهنمای کامل در مورد انواع گردنبندهای استیتمنت در اختیارتون بگذاریم. ما به شما خواهیم گفت که کدام گردنبند را کجا و چه زمانی و با چه لباسی ست کنید. حتما ایده‌های جدیدی هم به ذهن شما خطور خواهد کرد. خیلی خوشحال خواهیم شد که نظرات خودتون رو در قالب کامنت با مخاطبان نقره نما به اشتراک بگذارید. قبل از اینکه وارد بحث اصلی بشویم، تصویری از چندین گردنبند استیتمنت برایتان به نمایش می‌گذاریم. لطفا قبل از شروع مطالعه، چند دقیقه‌ای به این تصویر نگاه کرده و در مورد هر کدام از آنها ایده‌پردازی کنید.

گردنبند نقره ضربان قلب
گردنبند نقره استیتمنت طرح قلب و ضربان قلب دخترانه مناسب برای هدیه روز دختر | موجود در فروشگاه نقره (برای خرید روی عکس کلیک کنید)

چیزهایی کلی در مورد گردنبند استیتمنت

وقتی قصد دارید از گردنبند استیتمنت استفاده کنید، حتما ظاهر خودتون رو ساده نگه دارید. اجازه بدید که تمرکز نگاه طرف مقابلتون فقط روی گردنبند باشه. حتما هم لباسی بپوشید که رنگش، مکمل رنگ گردنبند شما باشه. یا از اکسسوری‌هایی استفاده کنید که به بهتر دیده شدن گردنبندتتون کمک کنه. برای مثال می‌تونید از یک تی شرت مشکی یک دست، شلوار جین یا کفش‌هایی با رنگ ساده استفاده کنید. هرگز از گوشواره استفاده نکنید. یا حداقل از گوشواره‌های آویزان و درشت استفاده نکنید. چون که در این حالت، توجه طرف مقابلتون بین گردنبند و گوشواره تقسیم می‌شه. پس توجه مخاطب رو مدیریت کنید.

گردنبند نقره دخترانه گل
گردنبند نقره استیتمنت طرح گل لاله مناسب برای دختران بااحساس | موجود در فروشگاه نقره نما (برای خرید روی عکس کلیک کنید)

اگه قصد دارید همراه با گردنبند استیتمنت از انگشتر یا حلقه نقره یا دستبند نقره استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که اولا یک لباس آستین‌دار بپوشید و بعد اینکه از دستبند و حلقه ساده استفاده کنید تا مرکز توجه نباشه. از طرف دیگه به خط گردن لباستون توجه کنید. سعی کنید گردنبند استیتمنت شما با خط گردن لباستون یکی باشه. به همین خاطر شاید بهتر باشه از لباس‌های یقه وی شکل یا یقه اسکوپ استفاده کنید.

همون طور که در تصویر می‌بینید ما به جای اینکه یک سری گردنبند خسته‌کننده و تکراری به شما نشون بدیم، گردنبندهای عالی و جدیدی رو به نمایش گذاشتیم. اما این رو بایستی بدونید که هیچ لیست استاندارد مشخصی از گردنبندهای استیتمنت وجود نداره. پس فقط به این لیست بسنده نکنید. خود شما منبع الهام هستید و مدل‌های فراوانی رو می‌تونید بسازید.

گردنبند نقره ظریف بی نهایت
گردنبند نقره استیتمنت طرح بی نهایت مناسب برای هدیه روز دختر و هدیه ولنتاین | موجود در فروشگاه نقره نما (برای خرید روی عکس کلیک کنید)

گردنبند استیتمنت ناتالی

خوب به این گردنبند نگاه کنید. اسم این “گردنبند ناتالی” هست و متعلق به یک وبسایت اوکراینی هست. گردنبند ناتالی شاید از نظر سلیقه ما ایرانی‌ها بسیار شلوغ و بعضا غیرقابل تحمل باشه. اما تحمل کنید. ما قصد داریم که اون رو بررسی کنیم و مفهوم استیتمنت رو خوب متوجه بشیم. حالا شما به ما بگید که چه چیزی در گردنبند توجه شما رو جلب کرده؟ رنگ؟ شکل؟ جزئیات؟ چیزی که بسیار مهم هست اینه که ناتالی، گردنبندهای درشت تولید می‌کنه و شاید هدفش این باشه که به مخاطب خودش، بزرگی و در مرکز توجه قرار گرفتن رو القا کنه. به طور کلی این جوری به ذهن می‌رسه که ناتالی یک شخصیت نترس و جسور داره. رنگ ناتالی طوری انتخاب شده که شما می‌‌تونید اون رو با یک لباس مشکی زیبا ست کنید.

گردنبند استیتمنت

گردنبند Glam Radar

به نظر شما این خانم تند راه می‌ره یا کند؟ دنبال اتوبوسه یا تاکسی؟ اگه عجله داره، پس چرا این قدر آرومه؟ با ما همراه باشید تا دلیل این سوالاتمون رو متوجه بشید. ما این گردنبند رو موقع مرور یکی از وبسایت مطرح در حوزه مد و فشن (Glam Radar) پیدا کردیم. شاید شما بیشتر از اینکه از این گردنبند خوشتون بیاد، از لباس ساده این خانم خوشتون اومده باشه. اما به رنگ تیره پوست، رنگ مو و عینک این خانم توجه بیشتری بکنید. گردنبند استیتمنت دقیقا یعنی همین. یعنی اینکه شما گردنبند رو با لباس، رنگ مو، رنگ پوست و حتی اکسسوری‌های دیگه‌تون جوری ست کنید که توجه همه رو جلب کنید. لطفا روی استایل بدنی این خانم متمرکز بشوید. همون طور که می‌بینید بدن این خانم بسیار کشیده و متناسب هست. شاید این عامل، خودش نقش مهمی در سِت شدن این گردنبند داشته باشه.

گردنبند استیتمنت

در مورد این گردنبند استیتمنت به چند مورد اشاره می‌کنیم. اول اینکه سفیدی گردنبند در مقابل تیره بودن لباس قرار گرفته و یک تضاد رنگی جالبی ایجاد کرده. دوم اینکه دانه‌های درشت دستبند (به عنوان اکسسوری جانبی) با دانه‌های درشت گردنبند در هماهنگی کامل هست. اگر دقت کنید می‌بینید که گردنبند از دو رنگ سفید و طلایی تشکیل شده. رنگ طلایی گردنبند با رنگ طلایی دستبند کیف ست شده. نکته مهمی که در این گردنبند وجود داره، اینه که بر عکس گردنبند ناتالی که خیلی درشت بود، این گردنبد آنچنان درشت نیست. اما سنگ‌های قیمتی که توش به کار رفته نسبتا بزرگ تعبیه شده. حالا متوجه شدید که این خانم عجله‌ای نداره؟ مطمئنا یک ماشین تسلا اون طرف‌تر منتظرش هست!

گردنبند نقره سواروسکی قرمز
گردنبند نقره استیتمنت طرح قلب و بال مناسب برای هدیه روز دختر | موجود در فروشگاه نقره نما (برای خرید روی عکس کلیک کنید)

گردنبند استیتمنت خوش‌گذران

چیزی که در نگاه اول در مورد این گردنبند متوجه می‌شویم، شاید نوعی راحتی و فانتزی بودن باشه. وقتی شما این گردنبند رو بپوشید و راه برید، مسلما سنگ‌های گِرد اون به این طرف و اون طرف حرکت می‌کنه و یک نوع پیام راحتی، رها بودن و خوش‌گذرانی رو به طرف مقابلتون منتقل می‌کنه. پس گردنبند غلتان رو می‌شه در مجالس غیررسمی و دوستانه پوشید. می‌تونید روی رنگ‌های دانه‌های سنگ این گردنبند تغییراتی بدید. برای مثال می‌تونید از حباب‌های به رنگ شیشه استفاده کنید. دقیقا این طور به نظر می‌رسه که حباب‌های آب داره از سطح آب جدا می‌شه و به آسمان می‌ره. نوعی حس شناور بودن و معلق بودن بین زمین و هوا.   

گردنبند استیتمنت

گردنبند استیتمنت مستانه

در وهله اول که به گردنبند مستانه نگاه می‌کنی، یاد گردنبند چوکر می‌افتی. منتها چوکری که پوشیده از گل و شکوفه هست. یک اثر هنری فوق‌العاده که شاید پیام عشق و صلح رو از دور صدا می‌کنه. اگر دقت کنید می‌بینید که همراه مستانه، هیچ اکسسوری دیگه‌ای استفاده نشده. حتی دستبند. یک لباس ساده مشکی آستین کوتاه با یک دنیا از شکوفه. هدف صاحب این گردنبند اینه که در مرکز توجه باشه. به گردن نسبتا کشیده این خانم هم توجه کنید که با کشیدگی گردنبند در هماهنگی کامل هست.

گردنبند استیتمنت

گردنبند … و یک چالش

ما عکس این گردنبند رو براتون گذاشتیم و از شما می‌پرسیم که شما در مورد این گردنبند چه فکر می‌کنید؟ لطفا در این چالش شرکت کنید و پاسخ‌هاتون رو در زیر این پست در نقره نما به اشتراک بگذارید. اول اینکه یک اسم خوب روی این گردنبد بگذارید. و دوم اینکه در مورد رنگ، استایل و سایر مواردش صحبت کنید. به ما بگید که چه تیپ خانم‌هایی دنبال این گردنبند هستند؟ با چه لباسی ست بشه؟ چه کفشی؟ اکسسوری‌های دیگه چی باشه؟ خانمی که این گردنبند رو به گردنش می‌اندازه، فیزیک بدنش چه جوری هست؟ این خانم در مورد چی فکر می‌کنه؟

گردنبند نقره دوقلب تینیجری
گردنبند نقره استیتمنت طرح قلب در قلب مناسب برای هدیه روز دختر | موجود در فروشگاه نقره نما (برای خرید روی عکس کلیک کنید)

امیدواریم که تونسته باشیم معنای گردنبند استیتمنت رو در قالب چند تا مثال مختلف، خوب توضیح داده باشیم. هدف اصلی این بود که به شما این نکته رو القا کنیم که موقع استفاده از گردنبند استیتمنت و به طور کلی زیورآلات استیتمنت، جسارت به خرج بدید. تجربه نشون داده که ظاهر و استایل خانم‌ها و آقایان جسور، خلاقانه‌تر هست و همیشه در مرکز توجه.

گردنبند تاج نگین دار رولکس
گردنبند نقره استیتمنت طرح تاج مناسب برای هدیه روز دختر | موجود در فروشگاه نقره نما (برای خرید روی عکس کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

×