اکسسوری نقره شامل چه زیورآلاتی می‌شود؟

اکسسوری نقره

اکسسوری نقره به مجموعه‌ای از زیورآلات نقره مثل انگشتر، گوشواره، گردنبد، آویز، حلقه یا انگشتر، سنجاق سینه، پیکسل تل و پابند گفته می‌شود که استایل و تیپ شما را تکمیل می‌کند. دقت کنید که هر اکسسوری مناسب هر تیپی نیست.

این روزها خیلی می‌بینیم که در مغازه‌های نقره‌فروشی از واژه اکسسوری استفاده می‌شود: اکسسوری نقره مناسب استایل شما، اکسسوری اسپرت، اکسسوری 2020، اکسسوری رسمی، اکسسوری دخترانه، اکسسوری پست مدرن و عباراتی از این دست. اما به واقع اکسسوری چی هست و چه نقشی در استایل ما داره؟ این چیزی هست که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

اکسسوری نقره چی هست؟

اکسسوری نقره که باید به آن بگوییم لوازم جانبی نقره، شامل یک سری زیورآلات نقره‌ای است که به تیپ و استایل شما زیبایی دوچندان می‌دهد. به عبارت بهتر، اکسسوری نقره، ظاهر زیبایی به شما می‌بخشد و در برخی از موارد نقیصه‌های پوشش شما را پوشش می‌دهد. دقت کنید که اکسسوری به چیزهای غیر از لباس گفته می‌شود و صرفا مکمل پوشش شماست و نه اصل پوشش. یک ساعت نقره زنانه و مردانه، انگشتر نقره، آویز نقره، گردنبند نقره، پیکسل نقره، سنجاق سینه نقره، گوشواره نقره، کمربند نقره، همه و همه جزو اکسسوری‌های نقره محسوب می‌شوند. خوب است این را هم بدانید تعداد اکسسوری‌های نقره خانم‌ها در بازار بیشتر از اکسسوری‌های آقایان است.

اکسسوری نقره یا پوشیدنی هست یا حمل‌کردنی. دقت کنید اکسسوری نقره پوشیدنی همان زیورالات نقره‌ای است که روی بدن شما وصل و یا بسته می‌شود. مثل ساعت نقره، انگشتر نقره و … به اعتقاد خیلی از مردم، دستبند، انگشتر، ساعت، کراوات و کمربند از مهمترین اکسسوری‌های یک خانم یا آقا به شمار می‌روند. پس پیشنهاد می‌کنیم که شما هم یکی از اکسسوری‌های نقره را از فروشگاه نقره نما انتخاب کنید. نگران نباش، فقط زیبا می‌شوید.

ترندهای 2020 اکسسوری‌های نقره

معمولا هر ساله، اکسسوری‌های جدیدی در دنیای مد، ترند می‌شود. در سال 2020 دنیای مد بیشتر، شاهد ظهور آویزهایی با زنجیز ضخیم، هدبندهای نواری و گوشواره‌های حلقوی بود که بازار زیورآلات نقره‌ای در مدت زمان بسیار کوتاهی خود را با این تغییرات مطابقت داد.

معمولا هدبندهای نواری نقره‌ای مناسب دختران و خانم‌هایی است که صورتی گرد یا مربعی دارند. نکته‌ای که در استفاده از زنجیر ضخیم وجود دارد این است که زنجیرهای ضخیم بر خلاف زنجیرهای نازک، باید بلندتر باشند. در مورد گوشواره‌های حلقوی نیز یک قانون کلی وجود دارد. اگر شما خانمی هستید که صورت کشیده‌ای دارید، حتما از گوشواره‌های حلقوی استفاده کنید. گوشواره‌ حلقوی به گونه‌های صورت اشاره می‌کند و بنابراین از میزان کشیده بودن صورت می‌کاهد.

دقت کنید که برای پیدا کردن اکسسوری نقره جای زیاد دوری نروید. چرا که اکسسوری‌های نقره خیابان شانزلیزه دقیقا همان‌هایی هست که در بازار طلا و نقره اصفهان، مشهد، تبریز، تهران، کاشان و یا شیراز می‌بینید. پس اگر اراده کنید، اکسسوری نقره را در همه بازارهای ایران می‌توانید خریداری کنید.

مراقب رنگ اکسسوری نقره باشید

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید رنگ زیورآلات نقره‌ای نقره است! رنگ نقره‌ای بیشتر با لباس‌های رسمی مشکی ست می‌شود. اما ما می‌خواهیم به شما پیشنهاد کنیم که اکسسوری نقره را با رنگ صورتی هم می‌توانید ست کنید. اگر در یک مهمانی دوستانه هستید، حتما این دو رنگ را در کنار یکدیگر قرار دهید. واقعا مثل یک ملکه خواهید درخشید.

چه نوع اکسسوری نقره و کجا استفاده کنیم؟

در مهمانی‌ها مشاهده می‌شود که برخی از خانم‌ها از چندین زیورآلات نقره نظیر گوشواره، گردنبد و دستبند با هم استفاده می‌کنند. در چنین مواردی بهتر است از یک گردنبند و یا یک دستبند نقره استفاده کنید. دقت کنید که در یک مهمانی رسمی از یک گردنبند خاص استفاده کنید. گردنبند به دلیل قرار گرفتن بر روی سینه خانم‌ها و آقایان، نخستین زیورآلاتی است که خود را به رخ می‌کشد. پس اگر تا به امروز زیورآلات نقره‌ای برای خود تهیه نکرده‌اید، برای خرید گردنبند نقره خاص اقدام کنید.

در مهمانی‌ها اگر قصد استفاده از یک گردنبند خاص را دارید، بهتر است دیگر از گوشواره‌های بلند استفاده نکنید. چرا که تمامی زیبایی و منحصربه‌فرد بودن گردنبند را از بین می‌برد. البته به قد خودتان هم دقت کنید. اگر گردن پُر و کوتاهی دارید از زیورآلات نقره آویزان استفاده نکنید. یادتان باشد که از گردنبد نقره و کلاه به صورت همزمان استفاده نکنید. زیبایی این دو در هم گم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *